ı ı ı ı ı ı
 
 

LAMBDA

 

ENDÜSTRİYEL

 

KGK (UPS)

 

Doğrultucu/Redresör

 

İnvertör

 

Akü

 

Regülatör

 

Transformatör

 

Aşırı Gerilim Koruyucu

 

HİZMETLER

 
 
  Rayvoss Aşırı Gerilim Koruyucu Sistemi (TVSS)
 

 

 
Rayvoss TVSS Sistemi özellikle endüstriyel çözümlere yönelik projeler kapsamında yıldırım ve aşırı gerilime karşı koruma özelliklerini tek bir modül üzerinde toplamaktadır.  
 
Değişik teknolojisi, 10 yıl bakım garantisi, 20 yıl çalışma süresi ve üst üste gelen aşırı gerilim darbelerine karşı dayanıklılığı ile rakiplerinden tamamıyla farklıdır. Rayvoss TVSS Sistemi, kullanıcıya bu özellikleri ile uzun vadeli sistem güvenliği ve maliyet avantajı sunmaktadır.  
 
Rayvoss, gerçek bir geçici süreli aşırı gerilim koruma (TVSS) sistemidir. Genelde şebeke girişine, herhangi bir aparat kullanmadan direk bağlantıya izin vermektedir. Rayvoss; düzensiz güç çeken cihazlar gibi dahili etkiler yanında, yıldırım gibi harici etkilerle oluşabilecek aşırı gerilimlere ve güç dalgalanmalarına karşı hassas elektronik ekipmanların hasar görmesini engelleyecek geniş bir koruma sağlamaktadır.  
     
 
 
Rayvoss’un çalışması, Strikesorb koruma modülü tabanlıdır. Modül, tüm dahili yada harici olumsuz etkenler altında geçilmez bir koruma sağlamaktadır. Modülün belirlenmiş akım tutma kapasitesi 200kA’dir (8/20µsec). Strikesorb tasarımı, patlama yada yangın riskini ve güvenli çalışma için “koruma cihazını da koruyan” dahili bir sigorta gereksinimini ortadan kaldırmaktadır.Bu özellikler, Rayvoss sisteminin, performansından hiçbirşey kaybetmeden 20 yıldan fazla bakım gerektirmeden çalışmasını sağlamaktadır. Rayvoss, UL 1449 2. sürüm standartlarına uygun olup, harici ve dahili ortamlarda kurulumu yapılabilmektedir. Bu benzersiz Rayvoss dizaynı “hat arası (in line)” bağlantı sağlamakta ve böylece korunan elemanlarda mümkün olan en düşük arta kalan gerilim (residual voltage) düşümü oluşmaktadır.  
     
Rayvoss, farklı elektriksel kurulumlarda çalışma için değişken tipler sunmakta ve değişken konfigürasyonlar ve koruma durumlarına uyum sağlamaktadır. Ayrıca elektronik yapısı ile, görsel faz uyarısı, aşırı gerilim sayıcısı ve uzaktan izleme alarm fonksiyonlarını da sağlamaktadır.
 
 
Tipik uygulama alanları:  
  • Mobil telefon baz istasyonları
  • Sabit hatlı telekomunikasyon kurulumları
  • Merkez Santrallar ve POP noktaları
  • Mikrodalga radyo istasyonları
  • CATV Şebekesi
  • Radar & Hava Trafic Kontrol Sistemleri
  • Endüstriyel Sahalar
  • Otomasyon & Kontrol Merkezleri
  • Mağden Ocakları
  • Hastahaneler
ve hassas ekipmanların güç dalgalanmalarına karşı
korunması gerek her türlü uygulamalar
     
TVSS, yıldırım darbelerine, enerji hattı üzerindeki dalgalanmalara ve mevcut sisteminizdeki geçici süreli durumlara karşı korumada kullanılmaktadır. TVSS temel olarak elektrik sistemindeki bir aşırı gerilim durumunda bu aşırı gerilimin bastırılmasını sağlamaktadır. Bu aşırı gerilim 2 sebepten dolayı meydana gelebilir.Bunlar ani gerilim dalgalanmaları ve sistem üzerindeki geçici süreli durumlardır... Bu aşırı gerilimler, sistemdeki ekipmanların aniden devre dışı kalması yada ekipmanların güvenilirliğinin azalması ile meydana gelebilir. Bundan dolayı TVSS, sistemde aşırı gerilim durumunun görülme durumu olabilecek yere monte edilir. Böylece sistem gerektiğinde TVSS’i kullanabilecektir.
 
Aşırı Gerilim Nedir ve Nelere Sebep Olur?
Rayvoss teknik özellikleri için tıklayınız
RAYVOSS Ürün Broşürü için tıklayınız (PDF)  

Strikesorb teknik özellikleri için tıklayınız

 
 
     
Endüstriyel Ürünler Sayfasına Dön Sayfa başına dön
Ana Sayfaya Dön
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
Bu sitedeki tüm materyaller Ayen Elektronik'in yazılı izni olmadan elektronik ya da basılı ortamda kullanılamaz.
 
 
© Copyright 2005 ayenelektronik